X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

خواست های ما

با خود در مورد خواسته می اندیشیدم این سؤال مرا به خود مشغول ساخت که حقیقتا انسان ها چقدر خواسته دارند و چه می خواهند و آیا آنچه می خواهند با آنچه در توان دارند تناسب دارد و آیا آنچه می خواهند معقولانه و مطابق با موازین است و یا خواسته های بر آمده از هوا و هوس و توهم و تخیل.

بدون شک انسان ها می خواهند؛

از آب و نان گرفته تا نباتات و حیوانات ، انسان ها و ...

انسان ها آب را برای رفع تشنگی و نان را برای رفع گرسنگی می خواهند ، می خواهند چون احتیاج دارند و می دانند که محتاجش هستند و خوب می دانند که اگر نخورند و نیاشامند از پا در می آیند و سر از نیستی و هلاکت در می آورند پس برای ماندن باید خورد .

انسان ها به نباتات و  حیوانات احتیاج دارند برای لذت بردن ، برای به قدرت رسیدن ، برای سلطنت داشتن ، برای مالکیت ، برای ماندن ، برای راضی نگه داشتن قوه شهوت ، برای پاسخ دادن به قوه توهم و تخیل

انسان ها می خواهند هم نوعان و انسان های دیگر را برای بهره جویی ، برای استثمار و بهره کشی ، برای استفاده از تجارب و اندیشه ها ، برای همکاری و همیاری .

بلاخره انسان ها می خواهند زن ، بچه ، ساختمان ، ماشین ، پست و مقام ، سلطنت و قدرت ، دانش و معرفت و .....

اما در بین این خواسته ها میلیون ها انسان یک ابرمردی برای ملتش ، امتش از خواستن معنای دیگری را ترجمه کرد او چیز دیگری می خواهد فراتر از هر خواسته ای و بزرگتر از هر داشته ای .

آری او می خواهد ، شرافت را ، عزت و عظمت را ، آزادی و انتخاب را ، آری تمام خواسته او این است که ملتی و امتی از چنگال غارتگران شرافت و منزلت و کرامت رهایی یابد و آزاد شود او می خواهد آزادی را ، استقلال را ، انتخاب سر نوشت را ، او می گوید باید ملت ها خود سر نوشت خود را رقم بزنند او می  خواهد هیچ کس نا توانی زیر پایی ظالمی نباشد او می خواهد هیچ مستبد و خود رأیی حق انتخاب دیگران را لگد مال نکند .

آری او خواست و توانست و کرد آنچه که می خواست او تمام قد در مقابل تمام زیادی خواهی ها ایستاد تا مردمش ، امتش سر بلندانه بایستند و حق انتخاب داشته باشند.

آری او می گوید همه چیز به خواست مردم است و من خادم این مردم او به امتش گفت آیا جمهوری اسلامی را می خواهید ؟ بگویید آری یا نه ، نه یک کلمه بیشتر و نه کمتر او گفت آیا قانون مبتنی بر اسلام را می خواهید ؟ آیا اصل ولایت فقیه را می خواهید ؟ آیا قانون اساسی را می خواهید ؟

آری او می خواست تا امتش بخواهند آنچه او می خواهد اما نه به زور نیزه و نه به زور زر و تزویر نه به تحمیل مستبدانه و نه به تبلیغ عوام فریبانه او امتش را بر خواسته هایش تحمیل نمی کرد او بی جا تبلیغ نمی کرد او برای به کرسی نشاندن خواسته های خود ملتی و  امتی را تحقیر نمی کرد و از پیش خود برای امتش تصمیم نمی گرفت هر جا لازم بود از مردم اذن و اجازه بگیرد اذن واجازه می گرفت.

او به ما آموخت که بخواهیم آزادی را ، انتخاب را ، حق تعیین سر نوشت را، برای او فرق نمی کرد که مردم کدامین را انتخاب کنند مهمترین خواسته اش این بود که مردم خود انتخاب گر باشند گر چه بهتر از هر کس می دانست فطرت های پاک و وجدان های سالم بدون ارعاب و تهدید و تطمیع آن خواهند خواست که او می خواهد .

آری او خوب می داند که بین ذلت و عظمت فطرت های پاک عظمت را بر خواهند گزید

آری او به ما خواستنی فراتر  از زن و بچه و ساختمان و قدرت و سلطنت و .... آموخت او به ما آموخت که برای انتخاب و آزادی باید از مال و جان و زندگی گذشت و بین ماندن بدون آزادی و انتخاب و رفتن با آزادی رفتن را انتخاب کنیم .

نام او ، یاد او بر دل های تمام آزادی خواهان عالم حک شده است چرا که او مشق انتخاب را برای ما به ارمغان آورد .

سال روز عروج ملکوتی آن سالک کوی حق ، پیر جماران ، امام خوبان ، رهرو عرشیان امام راحل عظیم الشأن را گرامی می داریم باشد که از پیروان راستین مکتب و اندیشه های نورانیش باشیم

 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد